Author Archives: Małgorzata Wierzbowska


Po finale centralnym

filmiki do obejrzenia:

montaż suchej zabudowy 

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego

relacja z ubiegłego roku

Finał centralny 4 – 7.02.2020

Pierwszy dzień – część teoretyczna

Drugi dzień – część praktyczna (odprawa i rozpoczęcie pracy na stanowiskach)

                       – część praktyczna (w trakcie pracy na stanowiskach)

Trzeci dzień – część praktyczna 

Uroczysta gala podsumowująca Turniej

Wyniki finału centralnego XLIX edycji

Pamiątkowa broszura

Program Finału Centralnego XLIX edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” 4 – 7.02.2020

Dzień przyjazdu – 4 lutego 2020 r.

  • od godz. 1400  do godz. 1600 – Zakwaterowanie w Schronisku TPD Poznań, ul. Drzymały 3
  • 1630 – Wyjście ze Schroniska do LO ZSB na ul. Drzymały 4/6
  • 1700 – Część pisemna 
  • 1810 – Pobieranie odzieży roboczej i materiałów związanych z częścią praktyczną Turnieju
  • 1900 – Kolacja w miejscu zakwaterowania.

Drugi dzień  – 5 lutego 2020 r.

  • 730 – Śniadanie
  • 830 – Wyjazd ze Schroniska na Targi Budownictwa
    (jedziemy w odzieży roboczej i w kurtkach),
  • 900 – Odprawa uczestników przez organizatorów Turnieju (pawilon 3A)
  • 930 – 1430 – Część praktyczna Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”
  • 1500 – 1700 – Zwiedzanie Targów Budownictwa „Budma 2020”
  • 1715 – Zbiórka przy autokarze
  • 1830 – obiadokolacja w Schronisku, ul. Drzymały 3.

Trzeci dzień –  6 lutego 2020 r.

  • 730 – śniadanie
  • 830 -Wyjazd ze schroniska na Targi Budownictwa  (jedziemy w odzieży roboczej i kurtkach)
  • 930 – 1230 – Druga część praktyczna Turnieju Budowlanego ”Złota Kielnia”
  • WYCIECZKA ………….
  • 1830-obiadokolacja w Schronisku, ul. Drzymały 3.

 Czwarty dzień – 7 lutego 2020 r. (pawilon 10)

  • 900 – Śniadanie – zwolnienie pokoju hotelowego, prosimy o zabranie swoich bagaży
  • 1000 – wyjazd ze Schroniska na Targi Budownictwa
  • 1100 – Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom XLIX Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Po eliminacjach okręgowych

Wyniki eliminacji okręgowych

Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

– 11 stycznia 2020

montaż systemów suchej zabudowy

wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich

wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych

wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych

wykonywanie robót dekarskich

wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

Proszę sprawdzić poprawność wpisanych imion i nazwisk uczniów oraz nazw szkoły (karty identyfikacyjne  i większość sprawozdań są odręczne)

Zestawienie zbiorcze szkół i uczestników

dane ze zgłoszeń i sprawozdań

Eliminacje okręgowe

Eliminacje dla wszystkich kwalifikacji  rozpoczynają się jednocześnie w 6 okręgach 11 stycznia 2020 r. o godz. 10:00. Wejście do sal powinno nastąpić ok. 9:45 (czas przeznaczony na wypełnienie kart identyfikacyjnych).

Pierwsza część trwa 60 minut (test). Po ok. 30-minutowej przerwie rozpocznie się druga część trwająca 30 minut (zadanie problemowe).

Adresy okręgów znajdują się w zakładce <Pełnomocnicy>

Drodzy uczestnicy – na eliminacje okręgowe  proszę zabrać:

– podpisane oświadczenie RODO (ze strony internetowej – DO POBRANIA – Formularze)

– długopis z czarnym tuszem

– ważną legitymację szkolną

– kartkę z wymiarami – wzrost i obwód klatki piersiowej

– optymizm

– kalkulator „prosty”

Uwaga

Uczestnicy w zawodzie murarz w finale centralnym zostaną automatycznie przyporządkowani do dwóch kwalifikacji – tynkarz i murarz według zajętych miejsc po eliminacjach okręgowych (miejsca parzyste – murarze, miejsca nieparzyste – tynkarze). Jeżeli uczniowie uzyskają tę samą liczbę punktów będzie decydowała kolejność nazwisk według alfabetu.

Instrukcja do pobrania

Informacje dla uczestników i nauczycieli przedmiotów zawodowych

            Z ogromną przyjemnością informuję Państwa, że rozpoczęły się przygotowania do XLIX edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Turniej z roku na rok zyskuje sobie coraz większą  i prestiż.  Jest to jeden
z nielicznych konkursów przeznaczony dla uczniów Branżowych Szkół
I Stopnia. Laureaci i finaliści uzyskują zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z kwalifikacji dwuliterowych (zgodne z PPKwZ z 2017 roku). Najlepsi otrzymują również cenne nagrody ufundowane przez sponsora danej kwalifikacji.

                        Współpracują z Nami znane firmy budowlane,  które nawiązują współpracę ze szkołami proponując szkolenia praktyczne dla uczniów  podczas, których zapoznają ze swoimi produktami oraz najnowszymi technologiami.    

   Reforma szkolnictwa obejmująca szkolnictwo zawodowe w formule  z 2017 r.  wprowadziła zmiany w niektórych zawodach, np.:

monter  zabudowy i robot wykończeniowych w budownictwie (712905).

 Dotychczasowe trzy wyodrębnione kwalifikacje (B.05, B.06, B.07) zostały zmienione na jedną zaplanowaną pod koniec klasy III – BD.04 wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych.

monter sieci i instalacji sanitarnych (712616).

 Dotychczasowe dwie kwalifikacje (B.08, B.09) zostały zmienione na jedną zaplanowaną pod koniec klasy III – BD.05 wykonywanie robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych.

W związku z tymi zmianami na potrzeby Turnieju Budowlanego dla części praktycznej pozostawiamy dotychczasowy podział:

  1. wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich,
  2. wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
  3. montaż systemów suchej zabudowy,
  4. wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych.

 Uczniowie przystępujący do Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w powyższych częściach praktycznych muszą rozwiązać test z wiedzy teoretycznej obejmującej cały zakres ze swojego zawodu, czyli z BD.04 i BD.05.

Pozostałe zawody pozostają bez zmian.

        

Edycja XLIX

TERMINARZ

XLIX  EDYCJI TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA”

do 7 października 2019 r. wysłanie informacji do szkół
do 4 listopada 2019 r. zgłoszenia uczestnictwa szkół  (skan wypełnionego druku wysłany na pocztę mailową)
do   2 grudnia 2019 r. przeprowadzenie eliminacji szkolnych
do  9 grudnia 2019 r. przesłanie sprawozdań z eliminacji szkolnych (skan wypełnionego druku wysłany na pocztę mailową)
11 stycznia 2020 r. Finał Okręgowy w sześciu okręgach
13 stycznia 2020 r. Sprawdzania prac
4-7  lutego 2020 r. Finał Centralny w ramach Targów Budownictwa „BUDMA 2019”

Przewodnicząca Komitetu Głównego

mgr Krystyna Karpińska

Druki znajdują się w zakładce DO POBRANIA – FORMULARZE

Finał centralny XLVIII edycji

Wyniki Finału Centralnego Turnieju Budowlanego – prezentacja 

Broszura dla uczestników i ich nauczycieli

Dzień drugi – część praktyczna

Dzień pierwszy – część teoretyczna

Najlepsi młodzi fachowcy w Polsce

mapa Polski – miasta uczestników Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”