Aktualności

21 lutego 2020
5 lutego 2020
27 stycznia 2020

Dzień przyjazdu – 4 lutego 2020 r.

  • od godz. 1400  do godz. 1600 - Zakwaterowanie w Schronisku TPD Poznań, ul. Drzymały 3
  • 1630 - Wyjście ze Schroniska do LO ZSB na ul. Drzymały 4/6
  • 1700 – Część pisemna 
  • 1810 – Pobieranie odzieży roboczej i materiałów związanych z częścią praktyczną Turnieju
  • 1900 – Kolacja w miejscu zakwaterowania.

Drugi dzień  - 5 lutego 2020 r.

  • 730 – Śniadanie
  • 830 - Wyjazd ze Schroniska na Targi Budownictwa
    (jedziemy w odzieży roboczej i w kurtkach),
  • 900 - Odprawa uczestników przez organizatorów Turnieju (pawilon 3A)
  • 930 – 1430 – Część praktyczna Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”
  • 1500 – 1700 – Zwiedzanie Targów Budownictwa „Budma 2020”
  • 1715 – Zbiórka przy autokarze
  • 1830 - obiadokolacja w Schronisku, ul. Drzymały 3.

Trzeci dzień -  6 lutego 2020 r.

  • 730 - śniadanie
  • 830 -Wyjazd ze schroniska na Targi Budownictwa  (jedziemy w odzieży roboczej i kurtkach)
  • 930 - 1230 – Druga część praktyczna Turnieju Budowlanego ”Złota Kielnia”
  • WYCIECZKA .............
  • 1830-obiadokolacja w Schronisku, ul. Drzymały 3.

 Czwarty dzień - 7 lutego 2020 r. (pawilon 10)

  • 900 – Śniadanie - zwolnienie pokoju hotelowego, prosimy o zabranie swoich bagaży
  • 1000 – wyjazd ze Schroniska na Targi Budownictwa
  • 1100 – Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom XLIX Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

13 stycznia 2020

Wyniki eliminacji okręgowych

Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

- 11 stycznia 2020

montaż systemów suchej zabudowy

wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich

wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych

wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych

wykonywanie robót dekarskich

wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

Proszę sprawdzić poprawność wpisanych imion i nazwisk uczniów oraz nazw szkoły (karty identyfikacyjne  i większość sprawozdań są odręczne)

3 stycznia 2020
18 grudnia 2019

Eliminacje dla wszystkich kwalifikacji  rozpoczynają się jednocześnie w 6 okręgach 11 stycznia 2020 r. o godz. 10:00. Wejście do sal powinno nastąpić ok. 9:45 (czas przeznaczony na wypełnienie kart identyfikacyjnych).

Pierwsza część trwa 60 minut (test). Po ok. 30-minutowej przerwie rozpocznie się druga część trwająca 30 minut (zadanie problemowe).

Adresy okręgów znajdują się w zakładce <Pełnomocnicy>

Drodzy uczestnicy - na eliminacje okręgowe  proszę zabrać:

- podpisane oświadczenie RODO (ze strony internetowej - DO POBRANIA - Formularze)

- długopis z czarnym tuszem

- ważną legitymację szkolną

- kartkę z wymiarami – wzrost i obwód klatki piersiowej

- optymizm

- kalkulator "prosty"

Uwaga

Uczestnicy w zawodzie murarz w finale centralnym zostaną automatycznie przyporządkowani do dwóch kwalifikacji – tynkarz i murarz według zajętych miejsc po eliminacjach okręgowych (miejsca parzyste – murarze, miejsca nieparzyste – tynkarze). Jeżeli uczniowie uzyskają tę samą liczbę punktów będzie decydowała kolejność nazwisk według alfabetu.

Instrukcja do pobrania

18 grudnia 2019

7 października 2019

            Z ogromną przyjemnością informuję Państwa, że rozpoczęły się przygotowania do XLIX edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Turniej z roku na rok zyskuje sobie coraz większą  i prestiż.  Jest to jeden
z nielicznych konkursów przeznaczony dla uczniów Branżowych Szkół
I Stopnia. Laureaci i finaliści uzyskują zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z kwalifikacji dwuliterowych (zgodne z PPKwZ z 2017 roku). Najlepsi otrzymują również cenne nagrody ufundowane przez sponsora danej kwalifikacji.

                        Współpracują z Nami znane firmy budowlane,  które nawiązują współpracę ze szkołami proponując szkolenia praktyczne dla uczniów  podczas, których zapoznają ze swoimi produktami oraz najnowszymi technologiami.    

   Reforma szkolnictwa obejmująca szkolnictwo zawodowe w formule  z 2017 r.  wprowadziła zmiany w niektórych zawodach, np.:

- monter  zabudowy i robot wykończeniowych w budownictwie (712905).

 Dotychczasowe trzy wyodrębnione kwalifikacje (B.05, B.06, B.07) zostały zmienione na jedną zaplanowaną pod koniec klasy III - BD.04 wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych.

- monter sieci i instalacji sanitarnych (712616).

 Dotychczasowe dwie kwalifikacje (B.08, B.09) zostały zmienione na jedną zaplanowaną pod koniec klasy III - BD.05 wykonywanie robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych.

W związku z tymi zmianami na potrzeby Turnieju Budowlanego dla części praktycznej pozostawiamy dotychczasowy podział:

  1. wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich,
  2. wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
  3. montaż systemów suchej zabudowy,
  4. wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych.

 Uczniowie przystępujący do Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" w powyższych częściach praktycznych muszą rozwiązać test z wiedzy teoretycznej obejmującej cały zakres ze swojego zawodu, czyli z BD.04 i BD.05.

Pozostałe zawody pozostają bez zmian.

        

3 października 2019

TERMINARZ

XLIX  EDYCJI TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA”

do 7 października 2019 r. wysłanie informacji do szkół
do 4 listopada 2019 r. zgłoszenia uczestnictwa szkół  (skan wypełnionego druku wysłany na pocztę mailową)
do   2 grudnia 2019 r. przeprowadzenie eliminacji szkolnych
do  9 grudnia 2019 r. przesłanie sprawozdań z eliminacji szkolnych (skan wypełnionego druku wysłany na pocztę mailową)
11 stycznia 2020 r. Finał Okręgowy w sześciu okręgach
13 stycznia 2020 r. - Sprawdzania prac
4-7  lutego 2020 r. Finał Centralny w ramach Targów Budownictwa „BUDMA 2019”

Przewodnicząca Komitetu Głównego

mgr Krystyna Karpińska

Druki znajdują się w zakładce DO POBRANIA – FORMULARZE

12 lutego 2019
Strona 1 z 3

TERMINARZ

XLIX  EDYCJI TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA”

do 7 października 2019 r. wysłanie informacji do szkół
do 4 listopada 2019 r. zgłoszenia uczestnictwa szkół  (skan wypełnionego druku wysłany na pocztę mailową)
do   2 grudnia 2019 r. przeprowadzenie eliminacji szkolnych
do  9 grudnia 2019 r. przesłanie sprawozdań z eliminacji szkolnych (skan wypełnionego druku wysłany na pocztę mailową)
11 stycznia 2020 r. Finał Okręgowy w sześciu okręgach
13 stycznia 2020 r. Sprawdzania prac
4-7  lutego 2020 r. Finał Centralny w ramach Targów Budownictwa „BUDMA 2019”

Przewodnicząca Komitetu Głównego

mgr Krystyna Karpińska

Druki znajdują się w zakładce DO POBRANIA – FORMULARZE