Category Archives: Aktualności


Finał centralny XLVIII edycji

Wyniki Finału Centralnego Turnieju Budowlanego – prezentacja 

Broszura dla uczestników i ich nauczycieli

Dzień drugi – część praktyczna

Dzień pierwszy – część teoretyczna

Najlepsi młodzi fachowcy w Polsce

mapa Polski – miasta uczestników Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

Program finału centralnego – aktualizacja

Program Finału Centralnego XLVIII Edycji
Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

Dzień przyjazdu – 13 lutego 2019 r.

  • od godz. 1500 – Zakwaterowanie w Schronisku TPD Poznań
    Drzymały 3
  • 1600 – losowanie stanowisk (kodów)
  • 1630 –  Wyjście ze Schroniska do Szkoły Podstawowej Nr 73 przy
    ul. Drzymały 4/6
  • 1700 – Część pisemna Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”
  • 1810 – Pobieranie odzieży roboczej i materiałów związanych
    z częścią praktyczną Turnieju
  • 1900 – Kolacja w miejscu zakwaterowania

Drugi dzień Finału Centralnego „Złota Kielnia”- 14 lutego 2019 r.

  • 730 – Śniadanie
  • 830 – Wyjazd ze Schroniska na Targi Budownictwa
    (jedziemy w odzieży roboczej i w kurtkach)
  • 900 – Odprawa uczestników przez organizatorów Turnieju
    (pawilon 3A)
  • 9 30 – 1500 – Część praktyczna Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”
  • 1500 – 1700 – Zwiedzanie Targów Budownictwa „ Budma 2019”
  • 1715 – Zbiórka przy autokarze
  • 1830 – obiadokolacja w Schronisku przy ul. Drzymały 3

Trzeci dzień Finału Centralnego „Złota Kielnia”  – 15 lutego 2019 r.

(pawilon 10)

  • 900 – Śniadanie

– zwolnienie pokoju hotelowego, prosimy o zabranie swoich

bagaży

  • 1000 – wyjazd ze Schroniska na Targi Budownictwa
  • 1100 – Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom XLVIII  Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Informacje dodatkowe

  • Zakwaterowanie opiekunów i uczniów – Schronisko TPD ul. Drzymały 3, Poznań
  • Opłata za zakwaterowanie i transport dla jednej osoby wynosi 150 zł., np. 1 opiekun + 1 uczeń + 1 kierowca = 450 zł.

Osoby, które wcześniej potwierdziły rezerwację noclegu dokonują

opłaty  na konto ( proszę przywieźć potwierdzenie przelewu).

Wielkopolska Edukacja Zawodowa

ul.Grunwaldzka  152

60-309 Poznań

PKO BP 61 1020 4027 0000 1802  0965  8297

 

z dopiskiem: Opłata za zakwaterowanie i transport – np. 3 osoby – np. Toruń

Wyniki eliminacji okręgowych

Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

– 12 stycznia 2019

B.05 – montaż systemów suchej zabudowy

B.06 – wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich

B.07 – wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych

B.09 – wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych

B.12 – wykonywanie robót dekarskich

B.18 – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

Zestawienie

Zestawienie zbiorcze zgłoszeń i sprawozdań z eliminacji szkolnych 2018/2019.

Relacje z nagradzania laureatów i finalistów XLVII edycji

  1. Relacja ze spotkania finalisty Złotej Kielni – Kamila Sadowskiego w zawodzie dekarz z Prezydentem Miasta Białegostoku.

 

20 marca 2018 r. laureaci i finalści XLVII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” i ich nauczyciele oraz Dyrektorzy Szkół zostali zaproszeni na spotkanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, podczas którego zostali uhonorowani dyplomami i drobnymi upominkami. Wyróżnienia otrzymali z rąk p.  Domiceli Kopaczewskiej, Dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego i p. Sławomira Kopyścia, członka Zarządu Województwa.

W kwalifikacji B.05 – montaż systemów suchej zabudowy

I miejsce – Kamil Stachowski z Zespołu Edukacyjnego „BLOK” w Toruniu (nauczyciel przygotowujący – p. Jolanta Kozak)

V miejsce – Łukasz Borolewski z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu (nauczyciel – p. Katarzyna Snuszka)

VI miejsce – Sebastian Krystian Piencek z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu (nauczyciel – p. Katarzyna Snuszka)

W kwalifikacji B.06 – wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich

VI miejsce –Marcin Otolski z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu (nauczyciel – p. Katarzyna Snuszka)

W kwalifikacji B.07  – wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych

I miejsce – Wiktor Wiechecki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Inowrocławiu  (nauczyciel – p. Joanna Wiśniewska)

W kwalifikacji B.18 – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich (kategoria murarze)

II miejsce – Wojciech Wójcikowski z Zespołu Edukacyjnego „BLOK” w Toruniu (nauczyciel przygotowujący – p. Roman Kowalski)

III miejsce – Mateusz Rydziński z Zespołu Edukacyjnego „BLOK” w Toruniu (nauczyciel przygotowujący – p. Roman Kowalski)

W kwalifikacji B.18 – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich (kategoria tynkarze)

I miejsce –  Radosław Mateusz Katlewski z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu (nauczyciele – p. Katarzyna Snuszka, p. Wojciech Wojtkowiak)

Najlepszą szkołą biorącą udział w Finale Centralnym został Zespół Edukacyjny „BLOK” w Toruniu. Nagrodę wręczył p.Tomasz Gałązka z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

fot. Andrzej Goiński (Urząd Marszałkowski)

Turniej Budowlany – finał

 

Wyniki finału centralnego – prezentacja do pobrania

Dzień pierwszy – prezentacja do pobrania

Dzień drugi – prezentacja do pobrania

Dzień drugi (c.d.) – prezentacja do pobrania

Gala – prezentacja do pobrania

Finał Centralny

Program Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” i dodatkowe informacje

Turniej Budowlany – broszura

Uwaga!!!

Schronisko będzie otwarte dla uczestników Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” od godz. 15:00

I … po eliminacjach okręgowych

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału centralnego XLVII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” proszeni są o przesłanie skanów swoich zdjęć legitymacyjnych na adres mailowy turniejbud@poczta.onet.pl (podpisane imieniem i nazwiskiem) – do 19 stycznia 2018 r.

Przewodniczących Komitetów Szkolnych proszę o przesłanie informacji o opiekunie, który wraz z uczniem przyjedzie do Poznania na finał. A opiekunów poproszę o ciekawe zdjęcia z eliminacji okręgowych.

Proszę osoby zainteresowane o systematyczne sprawdzanie informacji na stronie internetowej Turnieju.

Prezentacja – Tak było w okręgach podczas eliminacji 

Miasta finalistów

WYNIKI ELIMINACJI OKRĘGOWYCH – STYCZEŃ 2018

B.05 – montaż systemów suchej zabudowy

B.06 – Wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich

B.07 – wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych

B.09 – wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych

B.12 – wykonywanie robót dekarskich

B.18 – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

O Turnieju Budowlanym w mediach

link do relacji z lubelskich eliminacji:

http://www.lublin24.pl/wiadomosci/boj-o-zlota-kielnie-galeria,p83387009

 

http://murator.pl/aktualnosci/final-xlvii-turnieju-budowlanego-zlota-kielnia_3910.html

http://tuznajdziesz.pl/produkty/artykuly/final-47-turnieju-budowlanego-zlota-kielnia-2096/

http://www.muratorplus.pl/co-gdzie-kiedy/relacje/final-xlvii-turnieju-budowlanego-zlota-kielnia_86632.html

Zgłoszone szkoły do Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

Do 8 grudnia 2017 r. wszystkie zainteresowane szkoły powinny przesłać drogą mailową sprawozdania z przeprowadzonych eliminacji szkolnych na druku pobranym ze strony internetowej (zakładka – Formularze).

wykaz zgłoszonych szkół (do 20 listopada 2017 r.)